Sürdürülebilir bir geleceğe SANİCA imzası

Sürdürülebilir bir geleceğe SANİCA imzası

Sanica olarak, hammadde seçiminden, üretim alanlarımıza, ürünlerimize, tüm bütünleşik sistemlerimize uyguladığımız kalite standartlarımıza bir yenisini daha ekledik.

Karbon ayak izi hesaplanması ve sera gazı salınım konularında TUV Avusturya ile imzaladığımız iş birliği anlaşması sonrasında yürütülen 6 aylık detaylı çalışmalar neticesinde Kurumsal Karbon Ayak İzi Sertifikası almaya hak kazanmış bulunuyoruz.

Karbon ayak izi, küresel ısınmanın başlıca sorumlusu olarak gösterilen, karbondioksit cinsinden ölçülen, üretilen sera gazı miktarı açısından bireylerin ve şirketlerin doğrudan veya kullandığı ürünlerin üretimi açısından enerji kullanımıyla dünyaya bıraktıkları zarar anlamına gelmektedir. 2000’li yılların ortalarında insan faaliyetlerin doğa üzerinde bıraktığı hasarı karbon salınımı cinsinden ölçebilmek için geliştirilmiş bir kavramdır.

Bizlerde, karbon ayak izimizi minimize ederek, sürdürülebilir bir yaşam ve gelecek nesillere daha temiz bir atmosfer bırakmak için, 6 aylık detaylı bir çalışmamız sonucunda aldığımız KURUMSAL karbon Ayak İzi Sertifikamızı, bundan sonraki yıllar da faaliyetlerimizi geliştirerek alınmasını hedeflemekteyiz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir